Yazdır E-posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 

MAKALELER

 

PROF.DR.ANIL ÇEÇEN - BÜYÜK ORTADOĞU ve KAFKASYA
İngiliz yönetimi altında Filistin'den toprak satın alarak bu bölgeye gelenlerin, ayrı bir devlet kurma konusunda İngilizler ile kavgaya sürüklenince Londra'dan vazgeçerek New York'a taşındıkları ve buradan dünyaya egemen olma hazırlıklarını yürüttükleri yirminci yüzyılın tarihi incelenirse ortaya çıkmaktadır. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

AHMET GÜREL - ULUSAL MADEN POLİTİKAMIZ ve BOR GERÇEĞİ
1963 yılında, İngiliz – Amerikan kökenli dünya tekeli olan Türk Borax, : “Türkiye de Bor minerali tükenmiştir, Türkiye’nin ancak 20.000 ton satış şansı vardır. Türkiye’nin kuracağı 3 bin tonluk Bor Rafineri Tesisi, ancak devlet katkısıyla yaşayabilir. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

HASAN PULUR - BARİ RUHLARINI RAHAT BIRAKALIM...
Biz yıllar önce "bağımsızlık" derken "Bu bağımsızlığın Allah belasını versin!" diyenlerin peşine takılanların hazin akıbetidir bu... (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

HASAN PULUR - AVRUPALI TERÖRE BÖYLE BAKAR
"Rus ordusunun geri çekildiği (Doğu Anadolu) her tarafa Ermeni çeteleri girerek her nevi öldürme, işkence ve yazıyla belirtilmesi olanaksız ırza geçme girişiminde bulunmakta ve yolları üzerinde gördükleri kadın, çocuk ve ihtiyarları öldürmektedirler. O suretle ki, her gün yeni bir yöntemle tekrarlanmakta olan bu barbarca öldürme işlerine bir son verdirmek üzere Rus ordusunun karışmasını yalvararak istemişlerdir." (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

AVRUPA PARLAMENTOSU: "KEMALİZM AB'YE ÜYELİK İÇİN ENGEL"
Tasarıda, Kıbrıs Türklerinin ve Türkiye'nin ''cesur kararlar almaları'', Ermenistan'a ambargoya son verilmesi, ''Türk ve Ermenilerin geçmişteki sorunları aşmak için diyalog kurmaları'' gibi istekler de yer buluyor. Avrupa Parlamentosu'nun bu karar tasarısı, AFET'te, çeşitli değişiklik önergelerinin de görüşülmesinin ardından onaylanarak Genel Kurul'a gönderilecek. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ORD.PROF.DR.HIFZI VELDET VELİDEDEOĞLU - "DEVRİM" VE ANARŞİ
Bilindiği gibi, Atatürkçülük dediğimiz Kemalist ideoloji, üç yönden gelen saldırılarla karşı karşıyadır: (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

EROL MANİSALI - YA AVRUPA BİRLİĞİ YA TÜRKİYE...
Esas mesele, ''ya Türkiye ya işbirlikçiler'' meselesidir. 70 milyon insan dar bir işbirlikçi gruba teslim mi olacaktır? Yoksa, bunları tasfiye etme iradesini ve gücünü mü gösterecektir? (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

EROL MANİSALI - AB'NİN POLİTİKASINI ANLAMAK...
- Türkiye'nin oyalanarak kapıda tutulması için 1993'ten beri Avrupa Parlamentosu Türkiye'nin önüne Kıbrıs ve Ege dışında yeni koşullar yığmıştır: a) Türkiye sözde Ermeni soykırımını kabul etmelidir. b) Fener Patrikhanesi ekümenlik olarak kabul edilmelidir. c) Ankara KADEK ile ''siyasi görüşmelere'' başlamalıdır. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

EROL MANİSALI - SERTAB'LA AVRUPA'YA GİRMEK...
Hükümet Atina'nın ve Rumların hoşuna gidecek ödünler vermeye başlayınca Rumlar da puanları verdiler. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

MÜMTAZ SOYSAL - 'Q, X, W' TEPKİSİ
Bilmezler ki, Türkçede her ünsüz harfin tek bir sesi vardır ve ''x'' harfinin iki sesi de ''ks'' yazılarak karşılanır. Onlar ''taxi'' yazar, biz ''taksi''. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

MÜMTAZ SOYSAL - ŞANTAJ ve TEMKİN
Temkinli davranmayıp bu şantaja boyun eğmek, bütün Avrupalılarla birlikte eski Osmanlı uyruğu Yunanların da sömürgesi olmaya hazırlanmak demektir. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>