Yazdır E-posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

MAKALELER

 

HULKİ CEVİZOĞLU

 

BİR SÜRE ÖNCE, ADI 28 ŞUBAT...
Bir süre önce, adı 28 Şubat “post modern darbesi” ile özdeşleşen generallerden biri ile sohbet ediyordum. Söz, iktidarın toplumda tartışma yaratan bazı icraatlarını yerine getirememesi, tartışmaları görünce sürekli geri adım atmasına geldi. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

"KÜRTÇE RESMİ DİL OLSUN!"
Bilindiği gibi Türk kamuoyu son iki haftadır "zina suç olmalı mı, olmamalı mı?" tartışmaları ile meşgul edildi. Bu tartışmayı kimse çözemedi. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

MANŞETLER ŞAHİT OLSUN
Birileri "koşarak, kucak açarak" giderken, bunlar "hem ağlarım, hem giderim" havasında aynı yerde buluşuyorlar. Peki, "askerin görüşü nedir, onlar da bu ülkeyi koruyorlar" diye sorarsanız, bunun cevabını -şimdilik- size bırakıyorum. Niye, cesaretimiz mi yok, yoksa birilerini küstürürüz diye mi korkuyoruz? Hiçbiri değil.. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ŞOK GELİŞMELER GELİYOR
Türkiye''nin Avrupa Birliği''ne(AB) dizleri üstünde, süründürülerek üye yapılmaya çalışılması, henüz dile getirilmeyen çok önemli, şok gelişmeleri de beraberinde getirecek. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

"MUSEVİLİK - HIRİSTİYANLIK BENİMSENECEK!"
Avrupa Birliği''nin "Türkiye İlerleme Raporu" 6 Ekim''de (2004) açıklanınca, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "İlerde, belki de hiç üye olmasaydık diyebileceğimiz durumlarla karşılaşacağız" demişti. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ŞAH DA PİYON DA AYNI KUTUYA...
Dünkü yazımın sonunu, "oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur" diye bitirmiştim. Türkiye üzerinde oyunlar oynanırken, kendisini oyunun parçası olarak görmeyen "sahte şahlar", piyonlarla aynı kutuya konulduklarında oyunun sona erdiğini farkedebilecekler mi bilmem. Önemli olan da, onlara bunu farkettirmek, hidayete ermelerini sağlamak değil, ülkemizi o duruma düşürmemek. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

KİM BU TÜRK?
Geçen haftanın en önemli tartışma konusu, Başbakanlık bünyesindeki bir kurulun kamuoyuna yansıyan raporu idi. Sanki bir "işgal kuvvetleri subayı" tarafından yazılmış görüntüsü veren raporda, Türkiye'ye, Cumhuriyetimize ağır hakaretler vardı. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

"SEVR''İ GÜNÜMÜZE UYARLIYORLAR"
1.Ordu Komutanı''ndan "bilimsel" cevap: ORG. TOLON: "SEVR''İ GÜNÜMÜZE UYARLIYORLAR" Türkiye''yi hedef ülke konumuna oturtup, "çağdaş sömürge" yapmak isteyen yabancılar var. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ORDUNUN DA ADI DEĞİŞMELİYMİŞ!
"TÜRK" YERİNE "TÜRKİYE" ORDUSU ! "Türk" kelimesine alerjisi olanların "Türkiye" kelimesine sıcak bakması beklenemez. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

NEVROTİK SİNDRELLALAR
Türkiye’nin sömürgeleştirilmesine karşı çıkanlara uzun süredir “paranoyak” damgası vuruluyor. Önceki bir yazımda, bu tür psikolojik savaş yürütenlere karşı ne denmesi, hangi sıfatın kullanılması gerektiğini daha sonra irdeleyeceğimi belirtmiştim. Bugün bunun zamanıdır. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ATATÜRKÇÜ YURTSEVERLER DİKKAT!
Türkiye’de işlenen Atatürkçü aydın cinayetlerinin sonrasında bilindiği gibi hep İran suçlandı. Suçlandı ama, bir Allah’ın kulu çıkıp da, “İran’dan bunun hesabını sorarım” demedi. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

RAHMİ KOÇ: "MÜSLÜMANLARIN TEK DİNİ LİDERİ OLMALI"
Son günlerde geçmişte kalan birçok siyâsi ve tarihi olay yeniden gündeme geliyor. Bunlardan bir tanesi, eski Genelkurmay Başkanlarından Org. Doğan Güreş ve bazı komutanların PKK''lı teröristler tarafından zehirlenme girişimi. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

AB KARARI: "PATRİKHANE EKÜMENİKTİR!"
Yetkililer açıklıyor, haber televizyonları gaza geliyor, hep birlikte karşı çıkıyorlar: "Fener Rum Patrikhanesi ekümenik değildir!" Lâf!.. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ŞEREF SALONUNDAN BÖLÜCÜLÜĞE!
Avrupa Birliği''nin Türkiye''nin üyeliğine ilişkin 17 Aralık''ta vereceği "tarihi"(!) karar günü yaklaşırken, Zana''ların Avrupa gazetelerine verdikleri ilan ortalığı karıştırdı!.. Niye karıştırdıysa?.. Hep söylüyor ve yazıyorum: Türkiye''de çok uzun yıllardır politikacılar şaşırma numarası yapıyorlar!.. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

ZEHİR VE PROPAGANDA
Evet. Ama, devletler tarihinin başlangıcından itibaren bir "kurtlar sofrası" olan uluslararası ilişkiler söz konusu olunca durup, düşünmek gerekiyor. Süslü ambalajların içinden ne çıkacağını görmeden evet dememeli. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

YA MASALCI, YA VİCDANSIZ!
Geçen hafta sonu Güney Asya''da meydana gelen deprem ve tsunami(dev deniz dalgası) sonrası ölenlerin sayısının 100 bin civarında olduğu açıklandı. Sanki, 2.Dünya Savaşı''nı bitiren ABD''nin Japonya''ya iki adet atom bombası atması gibi bir durumla karşı karşıyayız. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

KÜRT - YAHUDİ DEVLETİ KURULUYOR
Hulki Cevizoğlu tarafından hazırlanan "Ceviz Kabuğu Programı''na konuk olan Prof. Dr. Yalçın Küçük çarpıcı açıklamalarda bulundu. Prof.Dr. Küçük, İsrail''de 200 bin Kürt Yahudisi''nin bulunduğunu söyledi. Hulki Cevizoğlu''nun Flash TV''de yayınlanan Ceviz Kabuğu Programı''na katılan ve kendisini "devrimci" olarak tanımlayan Prof. Dr. Yalçın Küçük, "Son 40 yıldan beni çıkardığınız zaman hiçbir ciddi tartışma kalmaz. Çok satılan bir yazar olmak istemiyorum. Beni tanımak isteyenler tanıyor'''' dedi. 5,5 saat süren Ceviz kabuğu programında Cevizoğlu''nun sorularını cevaplandıran yalçın Küçük, çok iddialı ve çarpıcı açıklamalar yaptı. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

DOĞRU MU SÖYLÜYORLAR?
Son günlerde bazı bürokratların ve medya patronlarının açıklamalarını izliyor ve özellikle okuyorsunuz. Bu grupta yer alan önemli bürokratlardan biri de, işi gereği, son zamanların öne çıkan TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) Başkanı Ahmet Ertürk. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

KOMPLO TEORİSİ DEĞİL, MİSYONER TELEVİZYONU GELİYOR
Her şeye "komplo" diyerek, Türkiye aleyhindeki "komple" oyunlara gözlerini kapatanlar için yeni bir haber: "misyoner televizyonu geliyor!..." Mevcut yasalarımıza göre, derneklerin, sendikaların ve dini kuruluşların radyo televizyon kurmaları yasak. Ancak, "gücü elinde bulunduranlar" her türlü ihlali yaparak yollarına devam ediyorlar. Görev başında olan kimileri de, onları yol kenarında izliyorlar!.. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

TÜRKİYE İÇİN KRİTİK YIL: 2005
Televizyon programları, halkımızın nabzını tutma açısından önemli birer gösterge. Bunu söylerken rating denen -tümüyle bilimsellikten uzak- ölçüm sistemi ve sonuçlarını kastetmiyorum. Bir gazeteci-yapımcı olarak program sırasında ve sonrasında size gelen, ve çok içten yazıldığı belli olan mesajları kastediyorum. Bu ülke için kendisini feda edecek sayısız insanımızın olduğunu görmek büyük mutluluk oluyor. Bunların sesi, bugünün kitle iletişim aralarında yeterince duyulmasa da; hatta, tam tersine "artık ülkesi için kendisini feda edecek insanlar yok oldu, milliyetçilik-ulusalcılık değil küreselcilik geçerli" propagandası yapılsa da, gerçekler tam tersi. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>

 

DEVLETTEKİ BEKTAŞİ ŞİFRESİ!
Olay, Da Vinci''nin şifresi gibi.. Türkiye dahil tüm dünyada çok satan kitaplar arasında yer alan ve büyük ilgi uyandıran Dan Brown''ın "Da Vinci''nin Şifresi" adlı kitabını okuyanlar bilir. Hıristiyanlığın sembollerinden yola çıkılarak uzun bir iz sürme ve bu arada kimsenin fark etmediği ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Şimdi sizlere "Türkiye''nin de bir ''Da Vinci şifresi'' var mı?" dedirtecek bir olayı aktaracağım. (......)

Yazının tamamını okumak için >>>